Kostýmy

Rádi bychom vám zde poskytli dostatek informací a odkazů pro přípravu vašich herních kostýmů. Na hře nevyžadujeme v žádném případě podrobnou dobovou přesnost. Pokud se váš kostým bude podobat kostýmům v seriálech Hell on Wheels nebo Into the West (kde jsou nicméně kostýmy velmi dobově dobře zpracované), budeme stejně rádi, jako když přijdete v precizním living history oblečení podle návodů z internetu. Několik pravidel byste ovšem měli vzít v úvahu v přípravě na hru.

2015-05-08 Hell on Wheels 301 WS

Každý hráč si do hry musí přivézt vlastní kostým dle svého uvážení odpovídající postavě, kterou hraje. Prosím, mějte na paměti, že je při tvorbě kostýmu potřeba myslet i na nevlídné počasí a případný noční chlad. Kostým, který by měl být dostatečně funkční, aby vydržel celou akci, zahrnuje kompletní oblečení, boty a případné doplňky. Máme dobré zkušenosti se sháněním základního kostýmu v sekáčích, především pánové tam snadno najdou košile, vestičky a kabátky, které odpovídají dobovým požadavkům.

Každý hráč by s sebou měl mít minimální dobové jídelní potřeby (miska, lžíce, hrnek – lze použít dřevěné, keramické, plechové). Doporučujeme také petrolejovou/olejovou lampu a tašku/kufřík/mošnu na osobní věci. Prosíme o co největší kostýmovou připravenost i o zvážení dalších rekvizit, o kterých si myslíte, že prospějí atmosféře hry. Se vším vám rádi poradíme, stačí nám napsat. Některé rekvizity vázané na příběh postavy dostanete při registraci (u takových je to napsáno v popisu postavy).

2015-05-08 Hell on Wheels 348 WS

Hygiena je samozřejmě dovolena moderními prostředky, stejně tak další vymoženosti lze používat, ale pokud se jedná o moderní věci, tak prosíme skrytě a ohleduplně. Spát je možné ve vlastních spacácích, ale byli bychom rádi, kdybyste spacáky a jiné moderní věci přes den zakryli dekami nebo jinými dobovými materiály. Ve srubech se totiž bude částečně také hrát.

Na hře se střílí plynovými zbraněmi kategorie „D“, zbraně pro vás zajistíme a zapůjčíme vám k nim i opasky a holstery. Jediným povoleným střelivem jsou zvukové a černoprachové slepé náboje 6-9 mm. Dále se na hře používají měkčené napodobeniny nožů, tomahawků a měkčené šípy. Je zakázáno brát si s sebou do hry ostré nože, i jako dekoraci. Mohlo by dojít k záměně s měkčenými noži. Používání zbraní bude věnován samostatný workshop. Osobní zbraň nebudou mít všechny, ale pouze některé postavy.

Návody a inspirace

Americká móda – Stručný úvod do módy doby divokého západu

Dámská móda – Tento odkaz ukrývá wordový dokument, ve kterém vám stručně představíme dámskou módu období, v němž se pohybujeme. Najdete tam řadu odkazů, které vám mohou pomoci.

Pánská móda – Stejně jako předchozí, tento odkaz představuje odívání v polovině 19. století. Tentokrát ovšem se zaměřením na pánskou módu.

Kostýmový manuál – Konkrétní ukázky možných kostýmů a doplňků pro obě pohlaví.

Móda 19. století – zajímavý web, který také nabízí spoustu inspirace.

Dámská móda 19. století – stránka plná ženských kostýmů…

Půjčovny

šaty western

mužský a ženský oděv z půjčovny Starý svět

Pro ty z vás, kteří se nechtějí s kostýmem dělat nebo ho nechtějí nikde složitě shánět, jsme připravili informace o některých osvědčených půjčovnách, doporučených předchozími hráči. Pokud máte další tip, napište nám, rádi ho sem přidáme.

  • Šiklův mlýn (Vysočina) –  Městečko nabízí zapůjčení westernových kostýmů za 250 Kč/víkend. S tím, že je možnost zajet si tam půjčit kostým kdykoli v v týdnu před víkendem.
  • Starý svět (Brno) – Mají dámské i pánské kostýmy.  Vypadá to tam malé, ale jsou dost kreativní a ochotní a mají historické kostýmy z této doby. Cena zhruba 500 Kč/víkend.
  • Divadlo ABC (Praha) – Výběr prý není velký a kostým tam seženou spíše dámy než pánové.
šaty western

šaty z půjčovny v Olomouci

  • Půjčovna Olomouc – Mají šaty na toto období pro dámy i pány.
  • Ladana (Praha) – Dobrý výběr šatů pro dámy, i pánové tam seženou kabát či frak. Mají také levné doplňky ke koupi (např. slamáky, buřinky, cylindry, paruky, kníry apod.