Lidé

Kdo pro vás připravuje larp Hell on Wheels?IMG_7512_XP
Organizační tým je složen z hráčů a tvůrců z různých skupin a prostředí. Jádro tvoří členové východočeské skupiny Potkani, kteří přizvali řadu dalších lidí. Hru podporuje i východočeské občanské sdružení Larpard. Zde uvádíme členy nejužšího týmu včetně jejich hlavních úkolů:

 • Filip „Drirr“ Appl – hlavní manažer, tvorba příběhu, postav, game-design, PR
 • Jan „Zoro“ Zeman – šéf rekvizit, reálie, technická podpora, tvorba příběhu
 • Tomáš „Duli“ Dulka – tvorba příběhu, postav, game-design
 • Ondřej „Zak“ Staněk – tvorba postav, technická podpora
 • Tereza „Ciri“ Staňková – tvorba postav, administrativa, komunikace s hráči
 • Jana Isabella „Jewane“ Růžičková – administrativa, komunikace s hráči
 • Jan „Homin“ Teplý – veškerá grafika (trička, placky, dokumenty), web
 • Jaroslav „Jazlo“ Dostál – logistika, kostýmy, rekvizity, stravování
 • Veronika „Úja“ Dostálová – logistika, kostýmy, stravování
 • Tomáš “Flankers” Felcman – technická podpora, rekvizity, grafika, fotograf
 • Tomáš “Žako” Jakoubek – šéf CP, technická podpora
 • Iva “Mivka” Vávrová, Kristýna “Zevla” Chvojková, Dagmar Wiesnerová – překlady do angličtiny

Na mezinárodním běhu spolupracujeme s dánskými larpery  z organizace Odysse. Bjarke Pedersen a Kasper Sjøgren zajišťují mezinárodní propagaci.

Zde uvádíme krátké medailonky těch, kteří do hry mluví nejvíce.

Filip “Drirr” Appl

drirrVystudoval historicko-literární studia v Pardubicích a mediální studia v Brně a momentálně pracuje jako novinář na volné noze v Pardubicích. Larpům se věnuje od svých 14 let. Je autorem čtyřdílného larpu Křest ohněm na motivy Ságy o zaklínači A. Sapkowského, akční hry HRA a komorních larpů Memento mori, Plukovníkův odkaz, Osvícení Silvertonu a Bůh s.r.o. Je členem občanského sdružení Larpard a skupiny Potkani. Kromě larpů se věnuje také improvizačnímu divadlu za skupinu Pa.Le.Ťác.I. Larp je pro něj aktivní zábavou, dobrodružstvím, prostorem pro sebereflexi, zvýrazňování emocí i pro zdokonalování komunikačních a improvizačních dovedností.

Jan “Zoro” Zeman

IMG_7211_XP_XPZapřisáhlý odpůrce lenosti, jehož životní styl se pohybuje na hranici srdečního kolapsu. Umělecky založený pochybující archeolog, jak on říká, z nejlepší archeologické školy v Brně. Vyznavač hesla, že zážitek nemusí být pozitivní, ale intenzivní. Larpy hraje a v různých podobách organizuje od roku 2006. Je autorem několika ročníků choceňských bitev na motivy různých historických událostí jako například Stoletá válka. Jako člen občanského sdružení Bacrie se věnuje oživené historii v experimentálně archeologickém centru a muzeu v přírodě Křivolíku.

Tomáš “Duli” Dulka

duliPochází z Bratislavy a momentálně studuje firemní ekonomiku na FP VUT v Brně. Larpy hraje od svých 16 let. Je autorem několika larpů na stránkách novypohlad.sk a spoluautorem sci-fi larpu Střepiny. Na larpech má rád dramatické situace a netradiční přístupy k jejich tvorbě.

Ondra “Zak” Staněk

IMG_6724_XP_XPŽije v Praze a pracuje ve firmě zabývající se školeními a teambuildingy. Larp hraje od svých 14 let a je také autorem komorních larpů, například Vražda v sídle Lancasterů, Večeře, Osvícení Silvertonu. Je jedním z lidí stojících za vznikem a organizací LarpWorkshopu. Při tvorbě larpů rád experimentuje a vnímá larp mimo jiné jako umělecké dílo či podnět k diskusi o světonázorech. Kromě larpů se věnuje v poslední době taky tanci (americkému blues).

Tereza “Ciri” Staňková

HoW_poster_Ciri

Pochází z východních Čech, studuje psychologii v Brně a rok strávila studiem v Dánsku. Larpům se věnuje od svých 13 let, prošla typickým vývojem od bitev ke komorním larpům. Převzala organizaci festivalu komorních larpů HZNM con a spoluorganizuje také LarpWorkshop. Baví ji dramatické, prožitkové a netradiční larpy. Ráda tancuje, hraje divadlo a chodí po horách.