Američané

AmericansJádro komunity kolem stavby železnice a nejpočetnější skupina, která má nelepší vyjednávací pozici pro to, aby si prosadila svoje. Patří mezi ně bývalí vězni, váleční veteráni i prostí hledači štěstí se svými manželkami. Jejich nevýhoda? Nejsou zdaleka tak soudržnou skupinou jako ostatní národnostní skupiny…

Alexander Drysdale (29)

Spolu se svou ženou přicestoval do Durantownu teprve před nedávnem. Chtějí se zde usadit a začít nový život nebo možná ještě pokračovat o pár osad dál. Alexander je poctivý a pracovitý chlap, což mu umožňuje snadné zapojení mezi místní. Ale snaží se utíkat před něčím ze své minulosti, co mu nedává spát. To přináší rozkol a spory i do jeho vztahu s manželkou Emmou. Ve hře si postava užije strachu, paranoie a přetvářky. Postavu lze charakterizovat primárně jako dramatickou (výrazné hraní pro ostatní), ale má i velké vnitřní démony a rozhodnutí, se kterými se musí vypořádat.

Benjamin Hart (26) – postava pro druhou polovinu hry

Benjamin je obyčejný poštovní úředník z Filadelfie, který nikdy nepoznal žádné velké nebezpečí. Ovšem jen dokud mu neutekla žena. Snad za dobrodružstvím, možná za jiným mužem. Benjamin se rozhodl opustit svůj pohodlný život, vypátrat svou ženu a získat jí zpět. Ocitá se tak v cizím nebezpečném prostředí, kterému příliš nerozumí a neumí se v něm moc pohybovat. Je  odhodlaný udělat vše pro to, aby ženu získal zpět a možná se přitom zaplete i do událostí, které jeho osobní problém dalece převyšují… Postava se silným osobním příběhem o boji za svou lásku a o přerodu městského chlapíka v tvrdého muže. Postava je určena na druhou půlku hry a navazuje na postavu Nathana Bedforda (viz níže).

Bolan (29)

Muž, jehož křestní jméno nikdo nezná a nikdo ho znát nepotřebuje. Bolan býval pistolník, pravá ruka Švéda, když to ještě měl v hlavě v pořádku a dohlížel na bezpečnost. Kvůli ostrým sporům s Cullenem Bohannonem, které skončily před pár měsíci postřelením Bolana, je slavným pistolnickým časům asi konec. Místo zbraní má teď Bolan většinou lahev a místo pravou rukou šerifa je obyčejným dělníkem. Nikdo netuší, co se ukrývá za pichlavým pohledem. Vzdal to, nebo má stále nějaký cíl, sen o návratu na pistolnické výsluní? Postava je o pohybu na samém dně. Hráč by měl být připraven na možné záporné vyznění postavy a spíše zaměření na řešení cílů než na hluboké vnitřní prožitky. Přesto i to (včetně možnosti romantické zápletky) mu jeho hra nabízí.

Charles Perkins (20)

Syn Johna a Sarah Perkinsových, majitelů saloonu Gold Nugget. Rozhodl se, že už nebude dále zavírat oči nad špatnostmi a černými kšefty svých rodičů. Je zhnusený světem, kde si každý dělá, co chce, a peníze jsou zákon. Chtěl by žít spravedlivý život, chovat se poctivě a přimět k tomu i ostatní, jenže to mezi lidmi od železnice nebude tak jednoduché. Zavedení pořádku bude tuhý oříšek a jeho rodiče se jen tak nevzdají svého vlivu a otec stále doufá, že syn půjde v jeho šlépějích. Charles až dosud neřešil věci s koltem v ruce, ale začíná si uvědomovat a bát se, že to možná ani jinak nepůjde… Hráče této postavy čeká hlavně řešení vztahů a pomyslný boj s větrnými mlýny. Má ale i více vnitřní linku, do které patří snaha o vlastní samostatnost, právo na svobodu. Ještě se uvidí, co všechno je ochoten obětovat spravedlnosti a pořádku v Durantownu.

Danny Casement (25)

Život je od toho, aby se žil. Naplno. Tak nějak by znělo motto Dannyho Casementa, který přijíždí na železnici se svým bratrem, aby mu pomáhal s vedením prací. Práce ho ale ve skutečnosti zas tak nezajímá. Hell on Wheels zavání dobrodružstvím, porušováním pravidel a zábavou. Danny je případ dospělého, který je uvnitř stále spíš dítětem, protože ještě nezažil nic opravdu těžkého. Nic, co by mu pomohlo dospět. Snadno se zamiluje, snadno někoho urazí a snadno se ze všeho vymluví. Hell on Wheels ale není školka a i ti největší optimisté si zde sáhnou na dno… A jak Danny brzy pochopí, málokdo si zde opravdu neušpiní ruce… Postava má silnou milostnou zápletku. Kromě ní bude vržen do problémů vedení společnosti i do problémů obyčejných dělníků.

Doc Whitehead (49)

Doktor Whitehead je zkušený a poctivý chlap, který se ale v životě až příliš často dostával do špatné společnosti. Jeho zkušenosti jako doktora jsou neocenitelné, stejně jako jeho rady nebo dokonce přátelství. Jenže všichni dělají chyby a a Whiteheada tak pronásleduje jeho minulost. A jako každý správný doktor, ani Doc s ní nechce bojovat s revolverem v ruce, ale spíš apelem na to dobré v lidech a nakreslením tlusté čáry za tím, co se stalo. Jenže ne všichni chtějí hodit staré dobré časy za hlavu… Doc Whitehead je postava, která se snaží pomáhat ostatním, ale sama řeší své démony z minulosti. Postava nabízí tragický osobní příběh i hru ven vyplývající z potřeby pomáhat i těm, kteří o to třeba nemají zájem.

Eli Wallace Pullman (35)

Na první pohled prostě jeden z řady obyčejných dělníků. Ve skutečnosti na železnici sleduje své vlastní a velmi jasné cíle. Za války byl v unijní armádě, kde si nadělal řadu přátel i nepřátel. Mezi ně patří Larry Griggs a před několika dny dorazil také přírodovědec Nathan Bedford, se kterým se teď Eli často schází. Eli je, zdá se, nevzdělaným venkovským balíkem, který nepobral moc rozumu a při práci není zrovna samostatný. Když se mu ale podíváte do očí, spatříte pohled daleko chytřejší, než jaký byste hádali… Hra pro zkušenější hráče, kteří chtějí především “řešící” postavu, pro kterou jsou osobní cíle a tajemství důležitější než celkové dění na železnici. Nevhodné pro ty, kteří chtějí “dušínovskou” postavu…

Emma Drysdale (28)

Mladá, podnikavá a poměrně dominantní žena původem z bohaté rodiny, která se provdala za vozku Alexandera Drysdalea. Věří, že by se mohli vlastními silami dopracovat ke spokojenému životu, prosperitě a bohatství. Do Durantownu přijeli s manželem teprve před nedávnem a zvažují, že by se tu usadili. Manžel má na některé věci odlišné názory a je trochu méně ambiciózní, než by se Emmě zamlouvalo. Zatím bydlí spolu u Alexandrova bratrance Mr. Toola, ale snad se to brzy zlepší. Emma je povahou pravá a možná maličko arogantní dáma, jejímž hlavním cílem je získat vliv. Někteří lidé se snaží moc se nezaplést, ona se naopak chce zaplést a chce žít krásný život. Postava je pro hráčku, kterou baví intrikovat, obchodovat a hledat různé cesty, jak dosáhnout svých cílů. Zároveň ale řeší komplikovaný vztah ke svému manželovi.

John Perkins (42) – postava pro první polovinu hry

John se svou ženou Sarah vedou saloon Gold nugget. John je tvrdý chlap a někteří říkají, že nemá ruce úplně čisté. Je jisté, že toho hodně za svůj život zažil a že se to podepsalo na jeho chování. Ostrý lokty, myšlení vychytralého obchodníka. To je John Perkins. Perkinsonovi konkurují svým podnikem McGinnesům a je mezi nimi cítit velká nevraživost. V Gold nuggetu chlastají hlavně němečtí robotníci, kteří nemají rádi Iry. Postava je zaměřena především na dosahování cílů s použitím všemožných prostředků. Bude řešit mimo jiné konkurenční boj a snažit se o lepší postavení v Durantownu. Příběh postavy vyvrcholí zhruba v polovině hry. V druhé polovině hráč přichází jako nová postava – Will Frederic Cody.

Gregory Tool (36)

Muž, který se snaží žít těžký život dělníka ve vznikajícím městečku Durantownu. Před krátkou dobou se rozhodl usadit se zde se svou ženou Evou. Postavili si malý dům a v něm spolu šťastně žijí. Nebo ne? Mr. Tool má ve městečku několik přátel mezi dělníky a taky pár nepřátel, kterým se po tvrdé zkušenosti z minulosti, kdy byl postřelen a málem zabit, bojí postavit. To ale neznamená, že k nim nechová pomalu rostoucí zášť. Gregory Tool je postavou se silným osobním a dost možná i tragickým příběhem. Je výraznou osobností dělníků a kromě osobní vztahové linky řeší i jejich problémy.

Nathan Bedford (41) – postava pro první polovinu hry

Nathan je přírodopiscem zažraným do své vášně. Přijel před pár dny do Durantownu údajně na botanický průzkum zdejšího prostředí a velmi se zajímá také o celkové dění a průběh výstavby. Zdá se, že také čeká na očekávanou dražbu pozemků kolem železnice, takže se možná bude chtít usadit. V Durantownu má Nathan hned několik známých a samozřejmě své osobní cíle, se kterými přijel. Postava je vhodná pro hráče, který si užije hraní trochu roztržité a maličko zasněně naivní postavy, která má však své tajemství a jasné cíle, které jsou součástí hlavního příběhu hry. Na tuto postavu, která má naskriptované zakončení příběhu, navazuje postava Benjamina Harta (viz výše).

Pearl Hart (25)

Pearl Hart žila nudný a obyčejný život se svým manželem Benjaminem ve Filadelfii. Toužila po nějakém vzrušení, po rozproudění krve. Našla si milence, se kterým nakonec utekla a vydala se na divokou jízdu na hraně zákona plnou alkoholu, rvaček a hazardních her. Pearl se s nikým příliš nemaže a ve všech těchto věcech překoná většinu chlapů. Navíc se povídá, že prý v Columbusu zastřelila známého pistolníka Joea Boota. V Durantownu si chtěla založit vlastní podnikání, ale za tu dobu dobu, co v něm je, téměř neopustila saloon. Konfliktní postava o hledání svobody a ceně za ní, pro hráčku, která se nebojí zahrát drsnou ženskou.

rev. Nathaniel Cole (53)

Muž víry bez víry. Muž, kterého postupně ovládá šílenství a démoni alkoholu. Ve městě už přišel téměř o všechnu důstojnost kazatele, kterou za těch pár let na Hell on Wheels měl. Muž s vyhroceným a možným tragicky zakončeným osobním příběhem. Člověk hledající cestu k Bohu, kterou ale nalézt nemůže. Marně se ho snaží zachránit jeho děti (vlastní Ruth i nevlastní Joseph) i některé další osoby v Durantownu. Poslední dobou je často vídán s místním hrobníkem, kterému se přezdívá Švéd. Hra této postavy bude o fanatismu, o smyslu života, o spravedlnosti ve světě a vyrovnání se s vlastním selháním a klade důraz na vnitřní prožitek, ale dává i velmi zajímavý prostor k vyhroceným dramatickým scénám.

Ruth Cole (22)

Ruth je mladá, ale silná žena, která převezme od zničeného otce vedení zdejší kaple a snaží se o udržování duchovna ve městečku. Je na pokraji rozchodu se svým přítelem Josephem Blackmoonem a poslední dobou se o ni velmi zajímá i Sean McGinnes. Ona se ale chce oddávat hlavně Bohu a záchraně aspoň zbytků lidství v tomhle místě. Také bude muset vyřešit svůj vztah k otci, který svůj život už zcela vzdal a jen v záchvatech šílenství ničí vše, o co se Ruth snaží. Její hra se hodně zaměřuje na vazby s jinými postavami, bude se dotýkat témat jako víra, rodina, morálka ale Ruth bude muset také řešit své vztahy s muži či šrámy z minulosti. Je tedy postavou něžně ženskou, silně vnitřní a hluboce morální a konzervativní. Na druhou stranu není třeba se bát, že by neměla ryze praktické starosti, které jsou podstatně důležitější, než by se mohlo na první pohled zdát…

Sarah Perkins (40)

Sarah Perkinsová vede se svým mužem Johnem saloon Gold nugget, ve kterém chlastají hlavně němečtí dělníci. Konkurují si s podnikem McGinnesů a je mezi nimi cítit nevraživost. V podnikání je vidět, že poslední slovo má Sarah, která je na zákazníky často přísnější než její muž, a to je co říci. Tvrdá a cílevědomá je ovšem především kvůli zabezpečení své rodiny, která pro ni znamená mnoho a je po ni proto velmi bolestivé, když v ní něco selhává. Postava je hlavně o řešení situace ve městečku, kde je velmi důležitou osobou, o dosahování cílů různými prostředky. Její hra ovšem nabízí i silný osobní příběh a důraz na vztahy v rodině, která pro ní znamená mnoho.