Černoši

Negros (2)Barvitá skupina černošských dělníků pozostává z bývalých otroků, trestanců i vojáků. Někteří jsou na železnici, protože jinak by zemřeli hlady, jiní protože jejich útěk by byl potrestán vyhlášením odměny a pravděpodobně i smrtí. Mají mnohem menší plat než ostatní a navzdory vítězství severu ve válce i mnohem menší práva. Na druhou stranu jsou ale největší dříči a drží spolu. Je otázkou, jak rychle by stavba postupovala bez nich. Postavy z této skupiny to mají trochu náročnější a musejí toho hodně vytrpět od ostatních. Za to se ale mají o koho opřít v případě potřeby a jsou zapojení do všech hlavních zápletek.

Abe Psalms (36)

Černoch, který za války bojoval za Unii v černošském regimentu mimo jiné i pod velením sgt. Larryho Griggse. Od chvíle, kdy Elam Fergusson, jinak vůdce černochů tady na Hell on Wheels, řeší víc svoje záležitosti, zbytek černochů v podstatě vede a je ve skupině otcovskou figurou. Chtěl by pro černé zabezpečit lepší pozici na železnici, kterou si podle něj jako nejlepší pracovníci zaslouží. S Elamem bývali nejlepší kamarádi, ale teď se odcizili a je mezi nimi určité napětí. Postava je pro výrazné hráče, protože bude řešit hlavně vystupování za černochy, snažit se o zlepšení jejich postavení a bezpečnosti.

Cynthia (25)

Žena, která černošské skupině zajišťuje zázemí – vaří, pere a stará se i o další věci. Je mladá a poměrně hezká a není tak divu, že po ní někteří černoši pálí. A vlastně…nejen černoši. Je velmi rázná a velmi přizpůsobivá. Dokáže být divoká i něžná, rázná i poddajná a dokáže vzít do ruky i zbraň, když je to potřeba. Za vraždu svého pána měla jít na šibenici, ale Durantovi se podařilo to zmírnit na doživotní nucené práce s podmínkou. Pokud by cokoliv provedla, bude okamžitě vyzvednuta unijními vojáky a popravena. Postava pro aktivní hráčky, kterým nevadí mužská pozornost. Postava řeší motiv cestu za svobodou, romantickou zápletku a vztahy k ostatním černochům.

Elam Ferguson (35)

Mulat – rozdvojen mezi dvěma světy, ani bílý, ani černý. Ve městečku se mu podařilo vydobýt si respekt lidí, dokázal se vyhrabat z pozice černého dělníka a naučil se střílet. V současné době pracuje pro Duranta jako člověk na špinavou práci. Zároveň ovšem přišel o přízeň černochů, kteří ač ho všichni respektují a závidí mu, co dokázal, považují ho za nafoukance a posluhovače bílých. Ocitá se tedy v těžké situaci bez přátel a lidí, kterým může věřit. Je zamilovaný do bývalé prostitutky Evy. Ta se ovšem před dvěma lety vdala za pana Toola, protože narozdíl od Elama byl ochoten se s ní usadit. Elam ji stále miluje, ale není si jistý, zda je ochoten kvůli ní obětovat svou svobodu, to poslední, co mu zůstalo.

Jamai Harper (24)

Muž tmavé pleti se zvláštním jménem. Za války utekl svému jižanskému pánovi a živil se drobnou zlodějinou a prací v docích. Krátce po válce byl zatčen a odsouzen k deseti letům nucených prací. Durant ho spolu s dalšími našel pracovat v dolu a přivedl ho, aby pracoval na železnici. Dokáže vzít za práci a život už ho mnohé naučil. Nebojí se otevřít si ústa někdy i na bílé a porvat se, když to je třeba. Nechce nikomu dělat rohožku a je zastánce názoru, že černoši si musí lepší postavení v společnosti vybojovat. Postava je výrazně konfliktní, bude řešit motiv pomsty a postavení černochů ve společnosti.

Sam Freedman (23)

Sam je bývalý voják černošského regimentu, ve kterém bojoval po boku Abeho Psalmse. Válka pro něj přinesla svobodu z otroctví, ale to vůbec neznamenalo, že by pro něj bylo lehčí obstarat si živobytí. Musel přijmout podradnou práci sluhy u bohaté paní Cornelie Darling, se kterou před několika dny dorazil do Durantownu. Kvůli jeho práci se na něj ostatní černoši sprvu dívali pohrdavě, on si je ale dokázal získat svou veselou a přátelskou povahou. Ne všem se ale líbí, jak pokukuje po Cynthii. Postava o hledání svobody a uznání, zapadnutí do skupiny a konfliktech s tím spojenými.

William “Willy” Lipscombe (27)

Černoch a poměrně dobrý přítel Elama Fergussona, ke kterému tak trochu vzhlíží a stále ho ponouká k tomu, aby byl aktivnější. William je totiž idealista a snílek. Snaží se neustále posunovat hranice toho, co si černoši můžou dovolit a je za to často bit. Nebrání se a tvrdí, že jednoho dne bílé přestane bavit ho bít a on dosáhne svého. Černochy podle Williama čeká nový a lepší život, což je v posledních dnech častým předmětem diskusí s Jamaiem. Má blízko k náboženství a snaží se nalézt cestu k víře. Postava pro aktivního hráče, který si chce zahrát postavu s ideály, která bude primárně řešit budoucnost černochů, ale při tom i romantickou zápletku a otázky víry.