Cizinci

Outsiders (2)Do Durantownu přijíždí vlak a v něm tváře, které zde dosud nikdo neviděl. Co jsou zač? Pistolníci? Noví pracanti? Krásné ženy? A proč přicestovali právě sem, na Bohem zapomenutý konec civilizace? Jejich pronikání do života dělníků nebude snadné, ale může být o to zajímavější…

Garry Hawkins (33)

Garry přijíždí se svou partnerkou Emily McGraffovou do Durantownu ucházet se o práci dělníka a při tom sleduje své osobní cíle. Navíc ve městečku potká několik starých známých ze svého divokého života, při kterém působil například jako kočovník. S jeho cílem a kontakty se tak nemusí bát, že by neměl tzv. do čeho píchnout. Garry je trochu tajemnou postavou, o které nelze říci nic bližšího. Je vhodná pro hráče, kteří chtějí především řešit výrazný osobní cíl, vířit jako člověk z venčí dění v Durantownu a nevadí jim ne zrovna svatouškovská postava.

James Butler Hickok (39)

Známý také jako Wild Bill Hickock. Slavný marshall z Rock Creek, který už se vypořádal s nejednou zločineckou bandou (například se slavným McCanlesovým gangem). Je trochu celebritou divokého západu. Přijíždí do Durantownu na pozvání přítele z války kvůli nabídce společného podnikání. Zároveň ho jako dosluhujícího marshalla zajímá, jak probíhá stavba železnice. Pro svou pověst bojovníka se zločinem se stává pro některé vítaným poradcem ve věci blížící se volby nového šerifa a v otázkách bezpečnosti. Jenže muži jako on mají mnoho přátel i nepřátel… Hra této postavy bude hlavně o řešení konfliktů ven a o zasahování do problémů ostatních. Postava má ale i osobní problémy, které přichází z minulosti.

Kate Warne (33) – postava na druhou půlku hry

První žena – detektiv z Pinkerton National Detective Agency je na první pohled zkušenou a elegantní ženou, která umí využívat všech ženských zbraní. Navzdory předsudkům je jednou z nejlepších agentek, a to díky svým pozorovacím schopnostem a možnosti získávat informace ze zdrojů nepřístupných mužským kolegům. Do Durantu přijíždí v rámci výcviku (prostředí HoW je k tomu velmi vhodné), který poskytuje mladému kolegovi Williamovi. Ten jí ale způsobuje hlavně problémy. Hráčka této postavy se může těšit na výraznou detektivní linku i na vnitřní otázky týkající se například postoje ke spravedlnosti. Postava nepřímo navazuje na postavu Cornelie Darling, kterou bude hrát hráčka v první půlce.

Emily McGraff (18) – postava na první půlku hry

Mladá dívka, která čerstvě přijíždí do Durantownu se svým partnerem Garrym Hawkinsem, aby zde našla práci. Na první pohled není žádné ořezávátko, i když se snaží tvrdé rysy schovat pod hezkou tvář. Vystupuje mile a snaží se se všemi vycházet, v jejím úsměvu je ale cosi nepříjemného. Vzornou dámu z ní nedělá ani to, že se občas ráda napije s muži. A nejen napije. V opilosti má občas až hysterické záchvaty přecházející od vzteku do pláče. Proč, to ví jen velmi málo lidí. Emily McGraff je tragickou postavou s jasným cílem, posláním a předem nastaveným závěrem. Je uchopitelná jak pro výrazné dramatické hraní, tak i pro vnitřní prožitek. Na tuto postavu navazuje zhruba od poloviny hry postava Nellie Bly (viz níže).

Nellie Bly (20) – postava na druhou půlku hry

Drzá novinářka, která je redaktorkou v Pittsburgh Dispatch. Přijíždí do Durantownu, protože dostala tip, že se zde bude nacházet slavný Bill Hickok a hodlá s ním udělat rozhovor o jeho dosavadních úspěších. Zároveň se doslechla o problémech s indiány, což by mohl být druhý skvělý námět. Nellie je na první pohled neomalenou ženou, která neváhá manipulovat a lhát, aby dosáhla svého. Vždy má ale dobrý důvod a rozhodně nechce záměrně nikomu ubližovat. Spíš naopak. Postava o ztrátě ještě trochu dětských iluzí o světě na železnici, o indiánech a hrdinství. Postava je velmi komunikativní, ale má i silné linky, které nabízí vnitřní prožitek. Hráčka této postavy hraje v první půlce hry postavu Emily McGraff (viz výše).

William Frederic Cody (40) – postava na druhou půlku hry

Will je v některých kruzích známý jako Buffalo Bill. je lovcem a obchodníkem s bizoním masem a do Durantownu přijíždí z různých důvodů (oficiálně pozdravit se svým přítelem Jamesem Hickokem a domluvit se se společností na dodávkách masa pro dělníky). Buffallo Bill je extravagantní prášilovskou figurou, která ráda vypráví a přehání o svých dobrodružstvích. Zároveň je ale schopný obchodník a lovec, který má ovšem výrazné osobní problémy. Postava přichází do hlavního dění a je zaměřená na vyjednávání a dává prostor pro výrazné dramatické výstupy. Nabízí ale i silný (a dílem tragický) vnitřní příběh. Před touto postavou hraje hráč postavu Johna Perkinse.

William A. Pinkerton (20) – postava na druhou půlku hry

Syn Allana Pinkertona, zakladatele slavné Pinkerton National Detective Agency. Jeho otec se ho snaží zavést do rodinného podnikání, proto vymyslel, že ho pošle s Kate Warne do trochu divočejšího prostředí vznikajícího městečka na železnici, aby se otrkal. William není moc po otci a raději než vyšetřování dává přednost pití, lehkým děvčatům a hazardním hrán. Dělá si hodně problémů a když už něco řeší, je často zbrklý, pozornost detektiva mu chybí a řeší věci poněkud…přímočařeji než by měl. Postava zaměřená na hraní ven, s výrazným vztahem s Kate, o detektivním pátrání, odpovědnosti a svobodě. Hráč této postavy hraje v první polovině postavu Patrika O´Briana.