Irové

Irish (2)Přistěhovalci, kteří usilují o nalezení svého místa v Severní Americe. Američané je trochu přehlíží a často jim kladou za vinu různá neštěstí. Na železnici se Irové často starají o doprovodné služby, jako je nevěstinec, obchody a zásobování. Jako pracanti nejsou tak houževnatí, ale zato se umí dobře bavit a jako Irové drží pospolu. Konflikty ovšem mají i s německou skupinou…

Jacob Wheeler (34)

Jacob ještě jako mladý snílek opustil rodné Irsko a vydal se za dobrodružstvím na západ. Oženil se s indiánkou Jasnou září, naučil se indiánskému způsobu života a pak se usadil v Durantownu, kde se živí jako kolář. Díky řemeslu má Jacob vliv k prosazování svých názorů ve městečku. Jacob je veselým optimistou a stále tím snílkem a dobrodruhem, a to i přesto, že i on si prožil mnoho těžkého. Uznává indiánskou kulturu a je jedním z těch, kdo se snaží o řešení sporů s indiány mírovou cestou. Hráč této postavy bude řešit především konflikt s indiány, a to i s těmi v Durantownu. Postavu lze hrát výrazně dramaticky a lze si ji i vnitřně prožít (vztah k ženě, k sestře, indiánům, otázky skloubení křesťanství a indiánské víry atd.).

James Lebeck (40)

James je protřelým obchodníkem a zlatokopem, který přicestoval z Irska zbohatnout. Vzal si zde indiánku Deštivou oblohou, kterou koupil od kmene Čejenů, a usadil se v Durantownu, kde se smíchem zjistil, že podobný vkus na ženy má i další Ir Jacob Wheeler. James nechová k indiánům nenávist, jak je ve zdejší společnosti běžné, rozhodně však indiány nepovažuje za bílým rovné. Chce na západě hlavně zbohatnout, nechal se najmout jako dělník na železnici a mimo to si začal potají rozjíždět různé obchody. Kvůli penězům se neváhá zaplést do různých věcí. Šušká se, že pokud někdo cokoliv shání (včetně informace), on je ten, kdo to sežene. Postava pro obratného hráče, kterého baví pracovat s informacemi a pohybovat se na tenkém ledě. Bude mít ve hře možnost interakce s indiány vzhledem k jeho manželství s náčelníkovou dcerou.

Larry Griggs (33)

Larry Griggs je unijním vojákem, který nad stavbou vykonává armádní dohled a je spojkou mezi společností (respektive stavbou) a armádou, kterou může kontaktovat. Larry je pevným a zkušeným vojákem, který prošel mnoha bitvami a ve válce potkal několik přátel. Je mužem čestným a odvážným, který se ale trochu jinak chová, když mu alkohol rozváže jazyk, a trochu jinak, když je v roli armádního seržanta. Na první pohled je otrávený ze své mise, ale to se může velmi rychle změnit. Larry má povolení zatýkat, ale je otázkou, jak moc je zde, na konci světa, jeho autorita pevná. Postava má určité pravomoci a je určená spíše k řešení zápletek a pátrání (není primárně nastavená na prožívání emocí, ale neznamená to, že ji tak nelze hrát).

Mickey McGinnes (26)

Micky je irský přistěhovalec, který se společně se svým bratrem snaží zbohatnout. Společně s bratrem vedou hospodu a nevěstinec (ten je hlavně Mickeyho doménou). Je tím přímočařejším a silnějším z bratrů. Zpočátku idealista, ze kterého ale surové prostředí udělalo gamblera, rváče, pijana a zahořklého člověka s velkými problémy a nechutí k současnému životu. Je otázkou, zda se mu podaří najít ztracené životní hodnoty nebo ho krutý život na okraji společnosti definitivně semele a svede do společnosti těch nejhorších lapků a vyvrhelů. Jeho hra bude poměrně akční v řešení “obchodních” záležitostí v městečku, ale i o životních volbách, hledání hodnot a smyslu v každodenním kolotoči železničního městečka Durantown.

Naomi (alias Johny) Wheeler (27)

Irka z dobré křesťanské rodiny. Rodinný podnik však zkrachoval a ona se přestěhovala za bratrem Jacobem do Durantownu. Po cestě byla zajata a mučena indiány. Přišla o iluze, je zklamaná a zahořklá. Je věřící, ale její víra je překroucená hrůzami, které zažila. Jediným smyslem života, který jí zbyl, je pomsta indiánům. Naomi se začne vydávat za muže a stává se důležitou postavou v boji proti indiánům. Její vztah s nejbližším člověkem – bratrem Jacobem – je ztrpčován konflikty ohledně Jacobovy indiánské ženy. Role Naomi je vůdčí osobnost, její hra je o spřádání plánů proti indiánům a podněcování nenávisti. Nabízí prostor pro prožití silného vnitřního konfliktu a osobní proměny.

Patrick O’Brian (30) – postava pro první polovinu hry

Patrik je irským dělníkem a je na Hell on Wheels známý svým temperamentem a věčnou nespokojeností. Často si hlasitě stěžuje na těžké podmínky, které při stavbě železnice panují, a většinou je ten první, kdo kritizuje Duranta, když meškají výplaty. Je vždy poblíž, když se koná nějaká rvačka, a nebojí se otevřít ústa na kohokoli. Někteří ho proto považují za hulváta, ale kdo ho trochu pozná osobně, zjistí, že v soukromí je velmi přátelský. Je dobrým kamarádem s ostatními Iry, kteří jsou obecně známi tím, že drží spolu. Postava pro aktivního hráče, který se nebojí veřejně mluvit a vytvářet konflikty. Postava je pro 1. půlku hry a má tedy naskriptovaný konec svého příběhu. Navazuje na ní postava Williama Pinkertona.

Sean McGinnes (24)

Sean McGinnes je irský přištěhovalec, který do Ameriky přijel se svým bratrem Mickym. Je vynalézavý, zvědavý a rád riskuje a zkouší nové věci. Je chytřejším z obou bratrů, ale také slabším a zápasícím se svým pocitem nedoceněnosti a méněcenosti. Je náruživým hráčem pokeru a s dalšími hráči se často schází v jednom ze stanů na Hell on Wheels, kde své spoluhráče obírá o jejich výplaty. V Durantownu vede společně se svým bratrem nevěstinec a hospodu. Bratři se starají o bezpečí a alespoň nějaké pohodlí dívek a ony jim za to odvádí část výdělků. Ve hře si užije spoustu intrik a obchodování, ale i silné vztahy (postava usiluje o ruku Ruth Cole) a osobní dilemata.