Němci

GermansEtničtí Němci jsou velmi pracovitou a zodpovědnou skupinou, se kterou není radno si zahrávat. V Hell on Wheels často pracovali jako řemeslníci (kováři ale i pekaři, řezníci atd.). K ostatním skupinám se chovají poměrně odměřeně, někteří z nich mohou působit pedantsky až nepřátelsky, ale je otázka, nakolik je to jen obrana před cizím prostředím.

Anna Blenker (17)

Anna je mladé děvče z německé rodiny s nelehkým osudem. S jejím dvojčetem Hermannem a sestrou Marií jako mladí přišli o rodiče a Anna musela od malička pracovat. Mnohokrát se stěhovali až našli nakonec práci u železnice. Anna pracuje jako pomocná sila v místním telegrafu, který je nejrychlejším spojením s okolitým světem. Touží po lepším a lehčím životě, ale žije v prostředí, kde pro ženu k takovému životu vede cesta jen přes sňatek nebo prostituci. Možná je ale pro ni i třetí cesta – v Durantownu se najdou i ženy, které dovedou zacházet revolverem jako kterýkoliv chlap. Anna je postavou s otevřenými možnostmi, jak naplnit svůj osud. Má více vztahových zápletek, ale neminou ji ani akčnější scény.

Carl Mayer (38)

Carl je opravdovým kladným hrdinou divokého západu. Přijel z daleka a ještě stále věří v dobro v lidech a ve světě. Je duchovně založeným člověkem původem z Rakouska (z Brna) s černou minulostí, za kterou se stydí. Proto rezignoval na své původní poslání a nyní pracuje jako obyčejný dělník na stavbě železnice. Carl je členem německého etnika a stále se ještě nevzdal naděje, že se zde vrátí ke svému původnímu povolání. Má ale několik temných tajemství a dluhů minulosti, které potřebuje dořešit, aby se opět mohl stát služebníkem Božím. Jenže v Hell on Wheels mají všechna řešení příchuť bahna a krve… Hra této postavy může být dramatická (hraní pro ostatní) i silně emotivní. Je o svědomí, zradě a volbě menšího zla. Carl bude usilovat o obnovu dobra a naděje v tomhle Bohem zapomenutém místě. Jak se ale zdá, k tomu bude muset nejprve udělat pár špinavých věcí a vyřešit kostlivce, kteří se vrací z jeho drsné minulosti…

Georg Bauer (48)

V Durantownu působí jako řezník. Je velmi přímé povahy. Není rasista, ale razí heslo “oko za oko” a zakládá si na německé přímosti a cti. Je velmi pedantský, nemá rád odmlouvání a svou práci dělá rychle a profesionálně. Občas bere spravedlnost do svých rukou, když to nejde jinak. Vede skupinu Němců, kteří jsou považováni za nejodbornější pracovní sílu na železnici. Ve městečku je i díky svému řemeslu jedním z respektovaných obyvatel, ale jen málokdo ví, o co mu vlastně jde. Chce se usadit? Chce získat větší vliv? Postava pro hráče, kterému nevadí rázné vystupování a až patologický (a děsivě divný pro ostatní) důraz na klid, pravidla a přesnost (s postavou si tedy lze velmi zajímavě dramaticky vyhrát). Náplň hry tvoří řešení problémů a promlouvání do důležitých událostí v Durantownu.

Grete Aberdeen (39)

Němka, která po smrti svého manžela provozuje General store, ve kterém nakupují téměř všichni obyvatelé Durantownu. Díky tomu se s každým zná a hodně se angažuje v dění a budoucnosti města. Je sice už starší, ale má slušný majetek, proto je potenciálně dobrou partií. Někteří muži o ni mohou mít zájem, ale nemají to s ní lehké, protože umí být dominantní, nenechá se lehce ovlivnit a zatím všechny nápadníky slušně odmítá. Postava pro aktivní hráčku. Zkušená žena, která se snaží získat vliv a přitom obětovat co nejméně své svobody mužům, ke kterým má složitý vztah.

Hermann Blenker (17)

Hermann je mladý kluk z německé rodiny a na železnici pracuje jako nejmladší dělník. Je sestrou Marie a dvojčetem Anny. Jako mladí přišli o rodiče a museli se o sebe postarat starat sami. Hermann je plný síly a energie a sám se už dávno považuje za muže, který je schopný a dokáže to co ostatní “dospělí”. Pro ostatní je ale stále jenom malým klukem, a tak se Hermann neustále snaží dokazovat, že má na víc a předvádí se ve všem, v čem může. Hlavně v pití, hazardu a rvačkách. Funguje to pramálo a Hermann přemýšlí, co musí pořádného udělat, aby ostatní pochopili, že už není dítě… Postava vhodná pro aktivního hráče, řeší vztahy k rodině a hlavně svou snahu o začlenění mezi dospělé, kvůli které se často dostává do problémů a konfliktních situací.

Maria Blenker (21)

Maria je sestrou Anny a Hermanna. Jako mladí přišli o rodiče a bylo tak jen na nich, aby přežili a spolu se nějak probili životem. Maria jako ta starší byla náhradní matkou svým sourozencům a nezbylo jí nic jiného než hledat práci na konci světa – v Durantownu. Sourozenci jsou dnes už téměř dospělí a začínají mít vlastní hlavu. Maria se je snaží udržet pod kontrolou, ale to už není tak lehké jako kdysi. Maria je zbožnou dívkou, která pomáhá s drobnými pomocnými pracemi různým obchodníkům ve městě a přemýšlí, zda se zde natrvalo usadit. Je mladá, ale není naivní a život ji hodně naučil. Její hra je silně o zodpovědnosti k rodině a o snaze zabezpečit sebe i je. Objevují se ale také motivy víry.

Otto Schmidt (35)

Otto Schmidt je hrdý a rázný německý přistěhovalec, který pro své dobré organizační schopnosti často zodpovídá za práce na železnici (není přímo předákem, ale zodpovídá za některé dílčí úkoly a ostatní dělníci se k němu proto musí chovat s respektem). Je prudší povahy a povídá se o něm, že když se naštve, láme jednou rukou pražce. Dřív často navštěvoval lehké holky, ale poslední dobou se hodně dívá po Anně Blenker, která je také z Německa. Otto se hodně mračí, před negrem si uplivne a je těžké k němu proniknout. Podaří se to někomu? Hra pro hráče, který se nebojí hrát málo oblíbenou a trochu nenávistnou (tedy náročnější) postavu, která je ale důležitým členem města, se kterým ostatní musí jednat. Jak se ukázalo, nabízí nejen možnost výrazného dramatického pojetí, ale lze ji i silně prožít.

Thor ‘Švéd’ Gundersen (36)

Švéd je neodmyslitelnou a zároveň tak trochu tragickou součástí Hell on Wheels. Pod Durantem je už od konce války a během té doby byl jeho účetním, vedoucím bezpečnosti a teď…hrobníkem. S lopatou obchází Durantown a vzpomíná na své dřívější postavení a nenávistým pohledem hledá Cullena Bohannona, který ho o něj připravil. Je tak trochu blázen, kterého už nikdo nebere vážně. Stále častěji se schází s dalším “outsiderem” reverendem Colem. Přes svůj pád má stále spoustu kontaktů a nevyřešených záležitostí… Morálně a hodnotově pokroucená postava pro hráče, který se nebojí hry na okraji společnosti. Nicméně postava s velkou sítí kontaktů, ale zároveň dramatická a atmosférická.